Metanabol – steryd na wzrost masy mięśniowej

opakowanie metanaboluWiele osób zajmujących się doskonaleniem swojego ciała albo uprawiających zawodowo kulturystykę chce mieć jak najlepsze wyniki w możliwie krótkim czasie. Jednak nie zawsze jest to możliwie, chociażby ze względu na indywidualne uwarunkowania danego organizmu. Każdy człowiek jest na tyle indywidualny, że mimo prowadzenia takich samych treningów i diety, u jednej osoby może to przynosić rewelacyjne rezultaty, zaś u innej ani drgnie. Dlatego, gdy komuś słabiej idzie budowanie masy mięśniowej, która jest tak naprawdę podstawą przyszłej rzeźby sylwetki, zaczyna się kombinowanie. Oczywiście nauka bardzo często wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom. W taki oto sposób na rynku znalazł się chociażby Metanabol.

Czym jest dokładnie metanabol – efekty?

Ogólnie rzecz ujmując to steryd anaboliczny. Produkowany jest pod postacią tabletek, które powszechnie wykorzystuje się w niektórych chorobach. Jednak kulturyści znaleźli inne zastosowanie dla tej substancji. Nie do końca uczciwi sportowcy stosują metanabol w celu znacznego zwiększenia masy mięśniowej w stosunkowo krótkim czasie. Rzeczywiście rezultaty są powalające, dlatego że metanabol efekty ma godne podziwu. Dzięki temu sterydowi można osiągnąć efekty, które naturalnymi sposobami zajęłyby znacznie dłuższy okres czasu. Nie od dziś możliwość pójścia na skróty była bardzo kuszącą wizją i wiele osób chętnie z niej korzystało. Szczególnie od kilku lat uprawianie sportu i kulturystyka zaczęły generować lepsze pieniądze. Tym bardziej rozpoczęła się ekspansja tej dyscypliny i w związku z tym spore pieniądze. Nic dziwnego, że kulturyści tak chętnie zaczęli korzystać z metanabolu.

Metanabol – skutki uboczne

Lista zalet tego sterydu jest oczywiście pokaźna i potwierdzona przez większość użytkowników oraz ekspertów. Jednak nie można patrzeć na tę substancję tylko przez pryzmat tego co jest w nim dobre. Jak się okazuje stosowanie metanabolu może grozić wieloma poważnymi skutkami ubocznymi. Ich lista jest rzeczywiście bardzo długa i zatrważająca. Począwszy od problemów natury, powiedzmy bardziej estetycznej. Mowa o silnym trądziku, wypadaniu włosów oraz co chyba najgorsze dla faceta – wytworzenie się gruczołu piersiowego. Natomiast kolejne problemy jakie mogą powstać po zażywaniu metanabolu są znacznie bardziej poważne. Należą do nich chociażby uszkodzenie organów wewnętrznych takich jak wątroba czy nerki. Kolejną kwestią jest znaczne podniesienie ciśnienia krwi w organizmie. Substancja ta może prowadzić do marskości wątroby, przez który potrzebny może się okazać przeszczep wątroby. Natomiast konsekwencje mogą okazać się niezwykle poważne i doprowadzić nawet do śmierci człowieka.

Metanabol a pożycie seksualne

efekty po metanaboluDla mężczyzn również niezwykle uciążliwe mogą okazać się problemy z erekcją. Spory odsetek osób biorących metanabol ma zaniżone libido, brak wzwodu oraz słaby wytrysk. Z racji tego, że największy odsetek facetów sięgających po metanabol, to mężczyźni w wieku reprodukcyjnym. Przeważnie nie zdają sobie sprawy, że przez pójście na skróty mogą nie mieć dzieci.

Potocznie nazywana „metka” ma swoje dwa oblicza. Jedno daje niesamowite rezultaty i spełnia niejedne cele kulturystów. Niestety z drugiej strony niezwykle naraża się własne zdrowie z lenistwa. Nie ma złotego środka, ale mimo wszystko lepiej nie stosować jakichkolwiek steryd. Jest to nie tylko oszustwo innych sportowców oraz samego siebie. Najgorsze jest to, że prowadzi to do wielu ciężkich chorób. Zanim sięgnie się po metanabol albo jakiekolwiek inne sterydy, warto zastanowić się czy rezultaty są warte własnego zdrowia.

Dodaj komentarz